OSLO

Bir kaç günlüğüne ziyaret ettiğimiz Oslo’da neler yaptık, nerelere gittik? Nisan sonu bence Oslo’ya gitmek için güzel bir zaman, kazak üzeri mont ile idare ediliyordu. Ama bir gün kar yağdı, kış aylarını hayal bile edemiyorum. Söylendiği kadar pahalı mı derseniz; evet oldukça pahalı bir şehir. Taksiler dudak uçuklatacak derecede. Ortalama bir kafede yemekler 70-80 liradan başlıyor… Yaşam kalitesi çok yüksek. Turistik ziyaretinizde “Oslo Pass” almanızı çok öneririm tüm müzelere girebiliyorsunuz ve toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorsunuz, çok daha uygun bir ücrete geliyor. Siz Norveç’i ziyaret ettiniz mi veya etmek ister misiniz?

Our trip to Oslo for a couple of days. Watch to see where we ate, stayed, shopped… I must say Oslo is an expensive city. A meal at an average cafe cost about 30-40 US dollars minimum. The cost of living is high but the quality of life is also very high.

I highly recommend getting the “Oslo Pass” if you ever visit the city. You can visit all the museums and also use public transport. Have you ever been to Oslo? Or would you want to go?

Advertisement

One Comment Add yours

  1. Burcu says:

    Yaklaşık aynı tarihlerde Helsinki’ye gitmiş ve aslında soğuğu seven biri olarak söylüyorum, videodaki kıyafetlerine inanılmaz şaşırdım. Nasıl bu kadar fark olabilir sıcaklıkta dedim. Ben niye Oslo’ya gitmedim dedim 🙂 Her zamanki gibi vlog da yazı da süperdi bu arada 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s