Dünya Üstünde Cennet: Maldivler

Daha uçağın camından bakarken suratıma kalp gözlü emoji ifadesi yaratan adalar. Gerçekten cennet böyle bir yer olsa gerek. Altınızda un kurabiyesi kıvamında bembeyaz kum, karşınızda turkuvazdan laciverte giden berrak okyanus, arkanızda rüzgar ile hışırdayan palmiyeler, elinizde en taze meyvelerden bir içecek… Hey! Hayallere dalmayın, daha anlatacaklarım var.

Bugüne kadar gittiğim tüm yazlık tatillerde: çılgınlarca terleme, 10 dakika güneşte durunca nefes alamama, geceleri saçlarımın Monica Geller’a dönüşmesi, ve sivrisineklerin “oramı nasıl ısırdı ya?!” dedirtmesi gibi bir çok hoş olmayan olaylardan en az bir kaçını yaşardım. Size Maldivlerde bunların hiç biri olmadı desem? Şaka yapmıyorum.

Hava her gün 32 derece ve açıktı. Ama o hafif rüzgar sayesinde kitaba dalıp bütün gün denize girmeyi unuttuğum bile oldu. Geceleri ne “aman üşürüz üstümüze bir şey alalım” dedim, ne de saçlarımı dert ettim.

Kaldığımız otel PER AQUUM Huaven Fushi‘ydi. Bungalov veya kumsal üzerinde oda seçenekleri vardı. Rahatsız edebilecek tek nokta, plajdan denize girip öyle uzaklara açılmak gibi bir lüksünüz yok. Mercan kayalıkları hapishane parmaklıkları gibi yükseliyor ve geçmeye çalışırsanız oranızı buranızı kesiyor.(inanın bana, zor yoldan öğrendim)

_DSC0035_2_DSC0019_2

“Adaya gidip n’apıcaz sıkılımaz mıyız?” diyenler için, yapacak çok şey var. Scuba diving dersleri, su sporları, vatozları beslemek, spada rahatlamak, size özel bir adaya günlük turlar, tekneyle açılarak derin dalış ve yunusları izlemek gibi bir haftanızı dolu dolu geçirebilirsiniz.

_DSC0011_DSC0016_2_DSC0013_2_DSC0012_2

Maldivlileri olduça sıcakkanlı buldum. Dilleri kulağa Arapça ve Hintçe karışımı gibi geliyor. Tanıştığım insanlar arasında Türkiye’yi hiç duymamış olanda vardı, “Türkiye’ye çok gelmek istiyorum özellikle Kapadokya bir rüyaya benziyor.” diyende 🙂

_DSC0020_2

_DSC0026_2_2

_DSC0044_DSC0025_DSC0030_2_DSC0003

Otelde sadece öğlenleri açık olan RAW adlı restoranda sadece pişmemiş yemekler mevcuttu. Başta şüpheyle yaklaşmış olsamda geri kalan her öğlen yemeğimi orada yedim. Bu resimde ricotta, kabak ve salatalıktan yapılmış bir lazanya görüyorsunuz. Gerçekten çok lezzetliydi. Videoda da, sushi, levrek carpaccio ve avokado ve pişmemiş pizza görebilirsiniz.

_DSC0009

Masaj yaptırılan bu spa odası gerçekten görülmeye değerdi. Arada bir köpek balıkları bile geçiyordu…_DSC0021_2

Otelimizde her şey çok güzeldi, yanlızca yemek seçenekleri çok fazla olmadığından insan bir hafta boyunca aynı menüleri görmekten sıkılabiliyor. Ama bunuda adanın verdiği şımarıklık olarak kabul edelim.

_DSC0024

Advertisement

One Comment Add yours

  1. Ebruli says:

    Benim merak ettiğim şey acaba 2 kişi için ne kadar ödeme yaptınız?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s